Menu

Bydlení a úložné prostory

12.4.2019 - Dům a byt
Bydlení a úložné prostory

V domech nebo bytech musíme řešit nejen to, že se budeme zařizovat tak, aby se nám pohodlně žilo. Musíme také vyřešit, kam uložíme mnoho potřebných věcí, které se postěhují s námi a bez kterých nemůžeme existovat. Často je to obtížné. Bydlení není tak velké, abychom pohodlně a nenápadně vše uložili tak, aby věci nekazily estetiku našeho bydlení a nepřekážely. Pokud nemáme v domě vybudované prostorné šatny a komory, neobejdeme se bez skříní. Skříně v historii času nijak nezměnily svůj vzhled a zůstávají prakticky stejné. Vždy zabírají dost místa a nijak prostor nezdobí. Variantou jsou vestavěné skříně do různých výklenků, kdy se dá hluchý obytný prostor dobře zužitkovat jako úložný. Pokud ale nemáme takové štěstí a naše bydlení tímto komforte nedisponuje, musíme se zase spokojit s klasickými skříněmi.

složené ručníky

Jak vybrat tu pravou skříň

          Vždy musíme dopředu uvažovat, co do skříně budeme chtít uložit. Jinak budeme vybírat skříň na šaty, prádlo a jinak skříň na svoji sbírku porcelánu. Nejlépe je vybrat takovou skříň, kde jde přenastavit výška regálů, pokud si rozmyslíme náplň skříně. Důležité je to zejména v dětských pokojích, kde se předpokládá, že dítě se bude lety natolik měnit, že jeho nároky na úložné prostory se radikálně změní.

          Jiný typ skříně budeme vybírat do kanceláře a jiný do dětského pokoje nebo ložnice. Zejména v dětských pokojích se budeme při výběru věnovat zejména barevnosti, kdy by mělo jít o veselé barvy, které budou tvořit optimistickou atmosféru. Do kanceláří nebo pánských pokojů pak sáhneme po klasice, která podtrhne eleganci.
prázdná skříň

          I když skříň zůstane dominantou prostoru, lze jí použít k doladění místnosti. I malý prostor se opticky rozšíří, když zvolíme u skříní zrcadlové dveře. V místnosti vznikne odrazem více světla a bude působit vzdušněji a prostorněji.

Neváhejte se dobře poradit v bytových studiích nebo přímo v kancelářích bytových architektů. Tito odborníci vám pomůžou vykouzlit i z malého a nezajímavého prostoru účelné a praktické bydlení k vaší plné spokojenosti.