Menu

Výrobky, které jsou (ne)vhodné pro suchou pleť

28.8.2017 - Výrobky
Výrobky, které jsou (ne)vhodné pro suchou pleť

Pokud jste i vy typ, který na krém nedá dopustit a vytáhne ho hned několikrát denně, ale přesto to vypadá, jako by to vaše pokožka nezaznamenala, nejspíše budete mít suchou pleť. Místo vděku vás bude trápit pnutím, šupinkami a zarudlými místy. Pojďte konečně přijít suché pleti na kloub a zjistěte, co že ji chybí k dokonalosti.

čištění

Se suchou pletí to rozhodně není jednoduché. Často se může objevovat pnutí a to zejména tehdy, když ji omyjete vodou. S tou totiž nejsou největší kamarádky. Pokud je extrémně suchá, začnou se na ní tvořit šupinky. A je tu ještě jedna podstatná nevýhoda, kterou mají nositelky citlivé pleti a tou je větší tendence k tvorbě vrásek. Navíc suchá pokožka bývá často také citlivá a velmi snadno se podráždí. Proto je pro vás klíčové, vybírat opravdu šetrné produkty na vaši pleť.

Mýdlo a voda? Ne!
Zapomeňte na klasické výrobky v podobě gelu nebo mýdla. Tyto produkty vám totiž zajistí, že vaše pokožka bude ještě sušší. Na odlíčení proto používejte zásadně pleťová mléka nebo jemné micelární vody pro citlivou pleť. Ačkoliv to zní jako paradox, i samotná voda dokáže vaší pleť vysušit. Na obličej ji proto využívejte minimálně a místo koupelí raději vsaďte na kratší sprchu. Pozor si dejte také na příliš horkou vodu. Pokud nedáte na vanu přesto dopustit, přidejte do vany pečující olejíčky, které zbytečnému přesušení zabrání. Po koupeli nezapomeňte ošetřit pokožku hydratačním krémem nebo olejem.

pleť

Šetrné krémy z lékárny? Ano!
Pokud máte suchou pleť, rozhodně si nevystačíte s obyčejným krémem, který bude přeplněný chemií. Chcete-li si ji usmířit, ošetřujte ji těmi nejjemnějšími přípravky. Skvěle poslouží mastnější krémy z lékárny, které jsou určené pro citlivou pleť. Ty jsou totiž většinou bez konzervačních látek a neparfémované.

Summary
Výrobky, které jsou (ne)vhodné pro suchou pleť
Share