Menu

Bambusový zubní kartáček

28.4.2023 - Výrobky

Zubní kartáček Curanatura je naprosto jedinečný výrobkem pro vaše zuby a dásně. Má optimální tvar a vlastnosti jeho rukojeti i štětinek jsou ideální pro zdraví vašich zubů a dásní. Zároveň je zubní kartáček Curanatura z plně biologicky rozložitelných materiálů. Tento zubní kartáček splňuje, jako jeden z mála, všechny standardy Světového symposia dentální hygieny pro zdravý zubní kartáček. Symposium dentální hygieny vyžaduje parametry zdravého zubního kartáčku, jako je například:
ü  délka jeho hlavy
ü  výška štětin
ü  počet vláken
ü  počet řad štětin
ü  průměr vláken
ü  zaoblení konců
ilustrovaný kartáček a pasta
Zubní kartáček Curanatura má velmi jemné a měkké štětinky z nylonových vláken, které jsou rovně zastřižené. Tímto potom kartáček optimálně čistí povrch zubů a zároveň nedráždí dásně. Štětinky jsou vyrobeny z Nylonu4 a jsou stoprocentně rozložitelné v přírodě.

Ergonomicky tvarovaná rukojeť kartáčku
Rukojeť kartáčku je ergonomicky tvarovaná a je vyrobena z tepelně upraveného bambusu. Z tohoto důvodu je kartáček lehký a příjemný do ruky. Na rukojeti bambusových kartáčků se používá odrůda bambusu Listoklasec  jedlý, kterou pandy nežerou, takže není třeba se obávat narušení životního prostředí.
·         Navíc je, bambus je dokonalý eko-materiál, neboť je považován za nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu. Vyznačuje se rychlým růstem, je tedy plně obnovitelnou surovinou. Pro ošetřování bambusu se nepoužívají žádné chemické pesticidy ani jiné postřiky. Výhodou bambusu také je, že sám při růstu produkuje antibakteriální látku, která zabraňuje výskytu škůdců.

pasta na kartáčku
Kam s kartáčkem až doslouží

Z toho důvodu, že jsou všechny části zubního kartáčku Curanatura v přírodě plně rozložitelné, to znamená i jeho štětinky z Nylonu 4, je nejideálnějším řešením vrátit kartáček zpět Zemi. Můžete jej například:
ü  někde v lese zakopat
ü  spálit jej
Pokud totiž vyhodíte zubní kartáček do běžného odpadu, skončí na skládce, kam bioodpad nepatří. Rozkládá se pomalu a vzniká při tom metan.