Menu

Co je to refinancování hypotéky

9.2.2022 - Finance

Pokud si chceme v současné době pořídit nemovitost, peníze na ni získáváme nejčastěji dvěma způsoby. Tím prvním je prodej té stávající. To je velmi často využíváno především staršími lidmi, kteří již mají sami své vlastní rodiny.

Ti mladší, kteří se například teprve stěhují od rodičů a nemají tak dům či byt, který by mohli prodat, si berou hypotéku. Ta má oproti klasické půjčce několik výhod. Tou nejdůležitější je především nižší úroková sazba i jiné poplatky, což se vzhledem k vysokým částkám, o které se jedná, jen hodí. Háček je pak pouze v tom, že peníze můžeme použít pouze na daný konkrétní účel.

znázornění převodu hypotéky

To vše zní dobře, ale co dělat, když si ji vezmeme a po nějaké době zjistíme, že jiná společnost nabízí výhodnější podmínky? V tom případě lze využít refinancování hypotéky Fahd.cz, tedy její převod k jinému poskytovateli.

Samozřejmě to není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. V první řadě totiž zdaleka ne všichni poskytovatelé tuto možnost nabízí. Je proto dobré se informovat o tom, zda náhodou není právě ten náš vybraný mezi nimi.

Následně je nutné si podat žádost o převod k oběma subjektům, jejíž vyřízení také není dílem okamžiku. Odměnou nám však budou především nižší měsíční splátky, což je něco, co rozhodně naprostá většina z nás ocení.

schválení refinancování hypotéky

Avšak jako všechny produkty, ani tento není vhodný pro každého. Abyste totiž mohli hypotéku převést k novému poskytovateli, musíte splňovat mimo jiné také jeho podmínky pro udělení hypotéky. A ty mohou být přísnější než u toho stávajícího. Snadno by se tedy mohlo stát, že vaše žádost o refinancování bude odmítnuta.

Je tedy dobré se o tom všem předem informovat. I když se nám totiž může zdát převod výhodný, nemusí tomu ani zdaleka vždy tak být. Proto je vhodné si pečlivě přečíst podmínky obou poskytovatelů – možná nakonec zjistíme, že ten původní nám vyhovuje víc.