Menu

Depilace a epilace: zbavování se chloupků na těle

27.2.2019 - Móda

Mít chloupky na určitých partiích těla se u žen nenosí. Proto se je většina z nás snaží nějakým způsobem odstraňovat. Možností, jak se chloupků zbavit, je celkem dost . Pokud zvolíte depilaci, odstraníte je jen z povrchu kůže. Epilací se zbavíte nechtěných chloupků i s kořínky. Ale jak to provést?
blondýna na kameni
Holení
Nejčastěji používaný způsob depilace. Výhodou holení je jednoduchost a rychlost, a nevýhodou rychlé dorůstaní chloupků (za 1-3 dny), které mohou být silnější, tmavší, a mohou i zarůstat. Nemluvě o tom, že se při neopatrném holení můžete pořezat. Kromě klasického žiletkového holícího strojku můžete použít i elektrický.

Depilace krémem, gelem
Pokud zvolíte depilační krém či gel, po nanesení na část těla necháte tento prostředek působit a pak ho přiloženou stěrkou odstraníte. Chloupky začnou znovu růst asi po 7 dnech.
dámská žiletka
Vosk
Metoda, která vytrhne chloupky i s kořínky. Vosk se přikládá buď teplý nebo studený po směru růstu chloupků a strhává se proti směru růstu. Je to bolestivý způsob, ale zbavíte se chloupků na pár týdnů.

Epilační strojek
Pomocí malých pinzet přístroj vytrhává chloupky i s kořínkem. Je to pracná metoda, ale ve výsledku vaše nohy nebo i jiná část těla zůstane hladká několik týdnů. Při prvním použití pocítíte bolest, ale při pravidelné epilaci si tělo zvykne a neucítíte takřka nic.

Epilace laserem
Stále víc se dostává do obliby. Laserový paprsek ničí kořínky chlupů a po pár aplikacích by měly přestat růst úplně. Nejúčinněji působí na tmavé chloupky na světlé pokožce. Naopak tato epilace není vhodná pro ochlupení světlé. Taky je nutné dodržovat určitá pravidla. Před ani po depilaci se neopalujte a nepoužívejte 6 týdnů před aplikací jinou metodu epilace. Nevýhodou je vysoká cena. Na druhou stranu, pokud vám po pár aplikacích přestanou chloupky růst úplně, nebudete za jejich odstranění utrácet až po zbytek života.