Menu

Dětská oslava

28.4.2023 - Zábava

Záleží jen na vás, jak oslavu naplánujete. Pokud je vaše dítě ještě ve věku školky, možná vám projde i varianta, kdy na klasickou rodinnou oslavu přizvete ještě dva tři malé spolužáky a ti si spolu na oslavě zkrátka jen pohrají.  Váš oslavenec nebude mít pocit, že měl na oslavě jen samé dospěláky a vy nebudete mít tolik práce navíc. Když jim navíc dáte vlastní stolek, kde mohou sedět, budou nadšeny. I děti v předškolním věku rádi soutěží a můžete jim připravit nějaké soutěže a hry. Jen u nich často nevydrží dlouho a obvykle si nejraději hrají bez pravidel. Vystačí si jistě s hračkami, které u vás uvidí.

Další variantou je uspořádání dětské oslavy v nějakém blízkém dětském centru, kam je rodiče přivezou, děti se vyřádí a budou spokojené. Pro vás je to zase bez práce, znamená to jen trochu větší finanční zátěž, nicméně alespoň nebudete muset doma po dětech uklízet.

Na základní škole, především na prvním stupni, pak budou již oslavy i vaše děti mnohem náročnější. Umí už lépe formulovat své požadavky a okruh kamarádů se také většinou rozšíří. Dopřejte svým dětem krásný zážitek, na který budou vzpomínat třeba i v dospělosti.

Samozřejmě, že dětskou oslavu u sebe doma, můžete uspořádat pouze v případě, že máte dostatečně velké prostory. V 1+1 jen těžko uspořádáte zábavu pro tlupu dětí. Ideální je, pokud máte větší byt nebo dokonce dům se zahradou.  

Pokud vám nepřeje počasí, budete muset vložit více energie pro vymýšlení zábavy, ale i pro výzdobu domu a pro pohoštění.  Vymyslete takové pohoštění, ze kterého bude co nejméně uklízení. Pokud děláte výborný koláč, ale máte zkušenost, že je hodně drobivý, raději upečte něco jiného. ideální jsou například muffiny, které se dají krásně nazdobit, ale zároveň jsou jednoduché a po snědení nezůstává nepořádek.

Na oslavě, kdy budou děti venku, není tak důležité mít vše načinčané a vám navíc odpadne starost s úklidem drobků po dětech v celém domě. Drobky na zahradě se schovají v trávě, vyzobají je ptáčci či odnesou pracovití mravenci. Ať doma či venku, vždy myslete na dostatek košů dostupných dětem.