Menu

Elektrokolo

28.4.2023 - Elektro

Do práce, do zaměstnání, na schůzku, na rande, domů, za dětmi, za rodinou, do obchodu… Kamkoliv spěcháme, volíme vždy tu nejrychlejší možnost dopravy. Zjišťujeme různé dopravní spojení, což je někdy opravdu obtížné, protože na vesnicích a v malých městech autobusová doprava selhává. Ti z nás co tam vyrostli nebo zde stále žijí, ví, že autobusy prostě nejezdí nebo jezdí velmi málo. Tady se nabízí k vyřešení celé situace automobil. Kdo ho ale nevlastní nebo nemá řidičský průkaz, tak jistým typem může být jízdní kolo. Jak pro ženy, tak i pro muže. Říkáte si, že po jízdě na kole máte všeho dost, že jste potom unaveni a že tohle není zrovna vysněný koníček? Ano dáváme vám za pravdu.
 jízdní kolo a košík
Jde to i bez námahy
Skutečně je to tak, dnes už je to možné. Proto je na trhu velmi zajímavá a také oblíbená novinka nazvaná elektrokolo. Je ideální pro pohodlí od samotného začátku, tedy od nastupování, až po vystupování. S elektrokolem se můžeme vydat kamkoliv a v jakémkoliv věku. A pokud vám zdravotní kondice nedovolí to co dříve tak s tímto kolem už nic řešit nemusíte. Tohle je prostě pro každého, protože překážkou najednou nebude ani kopec nebo větší vzdálenost. A pokud naopak energii mít budete pak stačí vypnout motor, který se nachází většinou v zadní části kola a můžeme tak šlapat svými silami. Přesto, že má kolo motor nepotřebujeme mít řidičský průkaz ani helmu, jako třeba na motorku nebo malý skútr.
 cyklistika a horské kolo
Výkon a cena
Pořizovací cena je vyšší než u klasického kola, ale rozhodně se vyplatí. Nabíjení baterie je velmi levné a dá se přirovnat k nabíjení telefonu, notebooku a podobně… Také se svojí cenou řadí podle výkonu a tím spojeného dojezdu. Průměrná jízda na jedno nabití je kolem 50 – 120 km, skutečně podle typu a výkonu. Nabíjení trvá zhruba 5 hodin a rychlost může dosáhnout maximálně 25km/h. Přehledný displej, který je umístěný na řídítkách vám napoví vše, co je důležité vědět během jízdy