Menu

Elektronické zamykání dveří chytrým zámkem je již běžně dostupné

28.4.2023 - Elektro

Chytrý dveřní zámek Danalock V3 by se dal popsat jako zařízení, které je ovládáno pomocí chytrého telefonu. Je náhradou klasického mechanického zámku. Elektronický zámek také sice mechanicky zamyká dveře na západku, ale současně s bezpečnostní vložkou je tu komponent, který ovládá pouze rozhraní  Bluetooth Smart skrze speciální šifrovací algoritmus AES 256. Tento typ šifrování AES je v současné době nejvýkonnější způsob, jak přenášet data po síti bezpečně.
Zámek lze nastavit tak, že automaticky vyhledá a rozpozná předem nastavené zařízení, v tomto případě váš chytrý telefon. Může na vaše přání dveře odemknout, případně i otevřít, když se k nim přiblížíte. A pochopitelně uzavřít a uzamknout dveře při vašem odchodu. 
visací zámek

Kombinace mechanické vložky a elektronického zámku Bluetooth Smart

Zámek je mimo jiné ovladatelný i mechanicky, což znamená, že jestliže byste telefon poškodili, nebo se vybila baterie, lze jej otevřít buď zvenčí klíčem, nebo zevnitř otočným mechanismem.

Jako velmi šikovné a pohodlné řešení se zámek ukázal především v situacích vypjatých, např. čekáte návštěvu, třeba vaše rodiče, kteří žijí ve vzdáleném městě a trvale s vámi nebydlí.  Aby nemuseli dlouho stepovat před domem a čekat na váš příjezd, jednoduše jim odemknete na dálku pomocí speciální SMS zprávy pro tzv. dočasný přístupový klíč. SMS obdrží pochopitelně pouze oni a zámek odemknou jejich chytrým telefonem.
dozické klíče
Dočasné klíče lze odeslat komukoliv, takže můžete dům odemknout jakékoliv osobě, ke které máte stoprocentní důvěru. Tedy třeba i sousedům, nebo očekávané přátelské návštěvě, která je již před vašimi dveřmi, a vy jste ještě zrovna pět kilometrů od domova a trčíte s autem v zácpě.
Chytrý zámek je běžně v prodeji, bohužel je jeho cena prozatím příliš vysoká. Samotná elektronická technologie Bluetooth Smart vychází na zhruba čtyři tisíce korun a pokud budete chtít zámek kombinovat s klasickou vložkou, což je doporučeno právě pro případy selhání nebo vybití telefonu, ta stojí 1500 korun.