Menu

I trampolína má své náhradní díly a příslušenství

28.4.2023 - Zábava

Pokud jste majiteli zahradní trampolíny, pak víte, že někdy se může něco pokazit a je potřeba to nahradit. Ano, i k trampolíně existují náhradní díly. Zakoupit však můžete i nejrůznější příslušenství, které vám pomůže zajistit její bezpečný a komfortní provoz https://www.beanbag.cz/nahradni-dily-na-trampoliny.
Mezi náhradní díly patří například náhradní pružiny nebo skákací plocha, k ostatnímu příslušenství poté třeba krycí plachty, schůdky nebo kotvící sady.

Kryty na pružiny
Jsou nezbytnou součástí, bývají vypolstrované a chrání před úrazem v podobě strčení nohy do mezery mezi konstrukcí a skákací plochou a také před samotným pádem na pružiny. Častým používáním se však může i ten nejkvalitnější kryt poničit a je potřeba zajistit nový.

Ochranná síť a kotvící sada
Síťsevyplatí především v případě, že trampolínu využívají zejména děti. Používá se kolem celého obvodu a dosahuje výšky až 180cm. S jejím použitím máte jistotu, že nedojde k nebezpečnému pádu na zem.
Ukotvení také není k zahození. Chcete mít jistotu, že trampolína zůstane za každých okolností na místě a nepohne se ani o kousek? Použijte speciální ukotvení, které se používá na nohy konstrukce.

Žebřík
Usnadní vstup i výstup na skákací plochu. Seskakování z trampolíny přímo na zem není bezpečné, přeci jen je to celkem výška, zvláště tedy pro ty nejmenší uživatele. Chcete-li předejít zranění, určitě ho mějte v záloze. Může být plastový nebo kovový.

Ochranná plachta na trampolínu
Zamezí ušpinění a poničení skákací plochy v době, kdy ji zrovna nevyužíváte. Rozhodně se vyplatí a prodlouží její životnost.

Náhradní skákací plocha a pružiny
Po čase pravidelného užívání může dojít k opotřebení, vlivem nepříznivých podmínek k poškození a případně ztrátě při rozložení celé trampolíny a jejím přesunu. Je dobré vědět, že se nic neděje a tyto části seženete i samostatně.