Menu

Jak fungují sekční průmyslová vrata

25.10.2019 - Výrobky

Sekční průmyslová vrata patří k těm nejpoužívanějším a nejoblíbenějším vůbec a má to hned několik důvodů. Vrata vě většině případů tvoří jednu z největších částí pláště každé průmyslové budovy nebo objektu. Proto by měla být z pevné a odolné konstrukce. Proč tedy vybírat právě ty sekční?průmyslová budova – hala

Vrata, která ochrání váš majetek

Sekční průmyslová vrata se otevírají svisle, tím pádem poskytují dostatečný volný prostor před i za samotnými vraty. Ušetří vám tak v prostoru dostatek místa, které se jistě dá využít jinak. Lamely vrat se při jejich otevření ukládají naplocho a to přímo pod stropem budovy nebo také svisle nad otvorem a podle daného sklonu samotné střechy budovy. Křídlo vrat se ale nemusí pohybovat jen podél stropu, v některých případech lze vybrat sekční vrata, která své křídlo ukládají podélně kolem zdi objektu nebo skladovacích prostor.
Cena vrat se pak liší podle toho, zda jde o standartní sekční průmyslová vrata ceník nebo například vrata se speciálně zabudovanými dveřmi. Důležitý je samozřejmě i samotný vzhled každých průmyslových vrat. U těch sekčních můžete mít jistotu, že jejich provedení je moderní a dá se vybrat i z několika různých stylů provedení, včetně barev. Zapadnou tak ke každému stylu budovy, objektu či skladu.vrata na dálkové ovládání

Jak se sekční vrata ovládají

Nejlepší způsob ovládání je to dálkové. Usnadňuje práci a zaručuje plynulý provoz každé budovy nebo skladu, což je v průmyslových objektech velmi důležité. Nejčastěji bývá dálkový pohon umístněn ve středu vrat, tedy v jejich ose přímo pod stropem objektu. Pro ušetření místa se využívá v některých případech i boční integrovaný pohon. Pro případ, že náhle vypadne proud nebo pokud se vrata nepoužívají tak často, je nutné, aby se dala vrata otevírat i ručně. Což je v každém případě vždy umožněno. Nemůže se tak stát, že v případě, že nejde elektřina, se do objektu nelze dostat.
Sekční průmyslová vrata jsou především díky svému provedení, volbě materiálu a konstrukce stoprocentně spolehlivé, pevné a odolné. Vyznačují se také dlouhou životností, což je určitě také velmi důležité.