Menu

Jak pečovat o rovnátka

19.9.2019 - Business

Pokud dostanete rovnátka, měli byste být připraveni, že péče o zuby bude poněkud obtížnější. Rovnátka mají bezpočet malých záhybů, do kterých se každý den dostanou zbytky potravin. Díky zbytkům jídla se na nich bude usazovat zubní plak, což může vést k mnoha nežádoucím problémům. Z tohoto důvodu je velice důležité si zuby čistit po každém jídle, a také svačině. Dobré je i minimálně jednou denně vypláchnout pusu ústní vodou.Zubní ordinace
Může se to zdát poněkud únavné a otravné, ale zanedbávání ústní hygieny může vést k vážným zdravotním problémům nebo to dokonce může vést k tom, že bude potřeba, abyste rovnátka nosili déle, než bylo původně plánováno. Další nežádoucí problém, který nesprávná péče může způsobit, jsou nepěkné skvrny na zubech. Na větší péči o ústní dutinu je potřeba připravit i děti.
Dobrá péče o rovnátka může také zabránit jejich poškození a usnadňuje jejich nošení. Jak správně pečovat o rovnátka vás naučí odborníci z ortodoncie Praha petrortho.cz. Naučí dospělého i dítěte jak dbát o to aby jeho zuby i dásně zůstaly zdravé po dobu, kdy budete nosit rovnátka.
Základy čistění a vyplachování
Důkladné čistění rovnátek je velice důležité, protože bakterie plaku se snadno zachytí v drobných nerovnostech rovnátek. Následující postup je dobré dodržovat každý den, je nejen jednoduchá, ale i efektivní.Správná péče o zuby

  1. Nejprve sejměte všechny elastické a jakékoliv jiné odnímatelné části ortodontických rovnátek.
  2. Připravte si kartáček a pod úhlem 45 stupňů vyčistěte všechny drátky. Dejte si na čas a ujistěte se, že jste vše zbavili plaku a zbytků jídla.
  3. Vyčistěte si zuby, každý zub byste měli čistit jednotlivě, opět je dobré natočit kartáček tak, aby byl pod úhlem 45°. Každému zubu byste měli věnovat z každé strany alespoň 10 sekund.
  4. Vyplachujte alespoň jednou denně. Postupujte dle návodu na přípravku, který jste si zvolili.
  5. Nezapomínejte na pravidelné kontroly u zubaře a ortodontisty