Menu

Jak se zabavit ve chvílích samoty

28.4.2023 - Zábava

Pusťte se do činnosti, kterou jste řadu dní odkládali – zpočátku se vám zřejmě nebude chtít, ale pak zjistíte, jak vás naplní štěstím. Nuda, to je totiž nejlepší recept, jak svůj život obrátit vzhůru nohama a dělat konečně něco, co nás baví. Nejvíce se nudí právě ti, co jim bylo dlouhou dobu vytýkáno, jakým způsobem žijí. Častokrát to jsou dospělí lidé, co v dětství museli plnit příkazy svých rodičů nebo naopak nesměli dělat to, co se jim zamlouvalo. Život ve stylu „musíš – nesmíš“ způsobuje energetické bloky a psychické problémy a nuda je jedním z projevů. Pusťte se tedy do něčeho, co jste si kdysi naplánovali sami, a co vám udělá radost. Může to být třeba probírka šatníku, roztřídění kuchařských receptů, co máte rádi, zakoupení hudebního nástroje, když jste se kdysi odhodlali začít s výukou.
dívka na parapetu
Vycestujte sami na celý den – jestliže vás popadnou chmury, nezáleží na počasí, sbalte do batohu svačinu a potřebné oděvy a vydejte se autem nebo vlakem někam, kde se budete cítit dobře. Prohlížejte mapu v okruhu několika desítek kilometrů od vašeho bydliště, jistě objevíte námět na celodenní putování. Ať už zvolíte cokoli – přírodní úkazy, technické či historické památky, využijte zábavy plánované jen sami pro sebe.
Pečujte o někoho jiného – některé z nás velmi naplňuje, když mohou naopak tvořit společnost někomu jinému. Obdarovat nezištně své blízké nebo jen tak někoho navštívit pro radost vás totiž zásobuje takovou dávkou energie, kterou byste jen stěží získali jiným způsobem. Říká se, že darovat je obvykle pro člověka přínosnější, než být obdarován.
muž opřený o strom
Hudební večírek– kdy jste naposledy věnovali sami sobě několik hodin pouhým poslechem hudby? Dnes si lidé většinou pouští muziku jen na pozadí nějaké činnosti, protože nemají tolik času se jí věnovat, ale to je chyba. Vhodně zvolená hudba totiž naplňuje, rozvíjí fantazii a je mnohem lepším prostředkem pro kvalitní život, než televize.