Menu

Jak zhubnout a vytrvat?

18.5.2020 - Nezařazené

Mnoho z nás není spokojeno se svou postavou, navíc když už se pokusíme shodit nějaké to kilo, výsledný jojo efekt na sebe nedá dlouho čekat. Co teď? Chcete zhubnout, ale vaše snažení ztroskotá už v počátku? Hubnutí je celkem věda a každé tělo je úplně jiné, rozhodně tedy neznamená, že když vaše kamarádka zhubla deset kilo vysazením sladkého, vám se povede to samé. I tak je dobré si zopakovat několik základních rad, které vám pomohou rozhýbat metabolismus a změnit špatné stravovací návyky.

pomůcky při hubnutí

Mnoho z nás by si přálo shodit nějaké to kilo nebo zformovat postavu. Ovšem dá se takového pokroku vlastně dosáhnout bez výživového specialisty nebo osobního trenéra? Věřte nebo ne, ale dosáhnout úctyhodných výsledků se dá i bez profesionální péče. Začít se zdravým životním stylem není vůbec nic složitého, ale vytrvat…to je oč tu běží!

Na začátku každého redukčního procesu je potřeba vytvořit přesný plán a vytyčit cíle, kterých chceme dosáhnout. Sepište si tedy na papír veškeré poznatky, nápady nebo cíle. Pokud budete mít vše sepsané černé na bílém a zrovna budete mít chuť se na celou dietu vykašlat, možná vám pomůže motivaci udržet právě toto. Každý úspěch je potřeba zdokumentovat, i jedno shozené kilo má přeci smysl. Zkrátka, důležité je nepolevovat.

zdravé vaření

Obzvláště ženy si potrpí na sladkém a při jakémkoliv nervovém vypětí sahají po tomto univerzálním léku. Jenže to, co může ulevit naší hlavě, jen stěží prospěje také našemu tělu. Ze začátku tak nemusí být největší problém ve změně jídelníčku, ale právě v omezení některých potravin. Zvláště jednoduché cukry působí na mozek jako droga a jen těžko se takové závislosti zbavuje. Přitom i sladkosti se dají nahradit sušeným nebo čerstvým ovocem, zeleninou, smažené bramborové chipsy zase slunečnicovými semínky neloupanými Nakliceno, oříšky nebo upečenou zeleninou.