Menu

Je lepší použít online video downloader, nebo stáhnout program?

12.4.2021 - Business

Asi není třeba říkat, že YouTube je jednou z nejnavštěvovanějších internetových stránek. A není divu, koneckonců zde najdeme videa na jakékoliv téma, na které si vzpomeneme. Každý zde tedy najde něco, co jej zaujme.

Ovšem vzhledem k tomu, že je dané video nahrané na webu, je zde vždy možnost, že jej autor z jakéhokoliv důvodu smaže. Navíc je možné, že se na něj budeme chtít podívat i ve chvíli, kdy nemáme přístup k internetu. Není tedy od věci si svá nejoblíbenější videa stáhnout. Ale jak?

youtube1

V podstatě máme dvě možnosti. Tou první je stáhnout si některý z mnoha programů, které stahování videí umožňují. Obvykle jsou navíc zadarmo, takže máme v podstatě stažené video. Navíc díky tomu, že máme daný program uložený v počítači, se nemusíme bát, že bude také odstraněn.

Na druhé straně musíme dávat pozor, odkud jej stahujeme. Přeci jen, zdaleka ne všechny zdroje jsou důvěryhodné. Je tedy dost dobře možné, že si spolu s programem stáhneme i virus, který infikuje náš počítač, a může způsobit až ztrátu všech dat. A to rozhodně není ideální, pokud jej používáme například i v zaměstnání.

youtube3

Navíc je tu i fakt, že YouTube i jiné stránky postupně zlepšují svou bezpečnost a ochranu proti stahování. Je tedy velmi pravděpodobné, že program, který dobře fungoval před rokem, už bude k ničemu, tedy pokud si nebudeme stahovat jeho pravidelné aktualizace – to vše samozřejmě za předpokladu, že je autor programu bude vydávat.

Další možností je pak využít online video downloader Stahujvidea.cz. To jsou webové stránky, které umožňují stažení videí. Zde jednoduše zadáme webovou adresu daného videa, vybereme formát, ve kterém jej chceme mít, a pak už se samo stáhne. Výhodou samozřejmě je, že nemusíme nic stahovat, a tak máme i menší riziko infikování počítače.

Nakonec pak záleží na vás, která možnost je pro vás vhodnější. Ovšem než si vyberete, řádně se rozmyslete, ať pak nelitujete.