Menu

Jídlo na internetu

28.4.2023 - Web

Vždycky, když se spojí slova jídlo a internet, první, co nás napadne, je nějaký rozvoz. Pizza nebo nějaké takeaway jídlo, ale dnes se budeme bavit o normálních zásilkách, ve kterých ovšem nebudou knihy ani elektronika, ale jídlo. A ne to uvařené! Dnes si totiž nemusíte do obchodu ani vyrazit, můžete si nakoupit z pohodlí domova a oni vám to doručí. Pokud tedy vaše místní jednota nebo koloniál nemá to zboží, které byste požadovali, tak si jednoduše můžete zaplatit přepravní společnost nebo českou poštu, ať vám to pěkně hodí až k domu. A objednat si na internetu můžete skutečně cokoliv.
zelené smoothie
 
Výhody jsou následující:
a)       Větší výběr = Na internetu máte mnohem větší výběr nejrůznějších surovin, jídel apod., které třeba v tom běžném obchodě nenajdete. Najdete tam také obchody, kde je jídlo mnohem kvalitnější a ještě k tomu všemu levnější.
b)      Větší kvalita= Například se dá sehnat velmi dobrá a kvalitní BIO červená čočka za 60 korun kilo, což je cena vskutku nevídaná, zvlášť když si vezmete, že dvě stě padesát gramů v obchodě stojí nějakých dvacet korun. Nebo i dvě kila rýžových těstovin bez lepku, přidaných éček apod., za nějakých 190 korun. A když si vezmete, že v obchodě necháte za 400 gramů nějakých padesát korun (pokud to jsou rýžové těstoviny) A když si vezmete, že dostanete skoro pětinásobek a ještě k tomu všemu o šedesát korun levnější.
pizza přes pc
 
Hlavní výhodou je to, že se dá nakoupit ve velkém množství, takže můžete využít příznivé ceny a nemusíte nikde tahat těžké tašky ani se mačkat ve frontách u pokladen. Hlavně takové trvanlivé věci, které vydrží hrozně dlouho, je dobré nakupovat ve velkém, protože se to vyplatí. Těstoviny, sušené ovoce, ořechy, mouka, oleje, cukrovinky a další – to všechno se jen tak ze dne na den nezkazí. Rýži můžete mít klidně rok a nic se s ní nestane. Samozřejmě musíte to mít v chladu a v suchu, žádné vlhko, jinak vám mohou potraviny hnít. Ale i kdybyste to měli ve skříni – takové potraviny, které seženete na internetu, jen tak nekoupíte a vždycky se hodí mít nějakou tu „krizovku“ schovanou.