Menu

Kam s dětmi o prázdninách

5.8.2018 - Děti
Kam s dětmi o prázdninách


Kdo má menší děti, které ještě potřebují mít dozor, tak tento problém asi dobře zná. Děti se těší na prázdniny a rodiče již týdny předem řeší, kam je dají a jak si rozdělí dovolené, aby pokryli celé dva měsíce. Kdo má ochotné babičky a dědečky, kteří rádi vnoučata pohlídají, má celkem vyhráno. V dnešní době je takových rodin ale stále méně. Prarodiče již nefungují tak, jako dřív.
dívka ve slunečních brýlích

Možnosti, které se nabízejí

Není-li matka na mateřské s dalším potomkem nebo není učitelka, která má prázdniny shodně s dětmi, což je asi největší výhoda tohoto povolání, musí se nějak pokrýt dva měsíce prázdnin u školních dětí a několik týdnů až dva měsíce u školkových dětí. V některých městech si školky navzájem vypomáhají, když je zavřená jedna, bere děti jiná. Tento přechodný stav ale ne každé dítě dobře nese.

·         Využít příbuzné

Pokud nefungují prarodiče, může třeba pomoci sestra nebo někdo jiný z rodiny, kdo je třeba sám doma s dětmi nebo si Vaše potomky na týden k sobě vezme na prázdniny.

·         Příměstský tábor

Pro školní děti velmi populární trávení prázdninových dní. O děti je přes den postaráno a mají dostatek různých aktivit. Tábory jsou i tematické, máte možnost si vybrat, ale nezapomeňte včas rezervovat. Bývá o ně velký zájem. A samozřejmě také něco stojí, ale vyplatí se to. Děti je mají rády.

·         Letní tábor

Ten je o něco dražší než příměstský, ale zase jste bez dětí minimálně týden až tři a pro dítě to může být krásný zážitek. Trochu záleží na tom, jak hodně je na rodiče fixované. Na první tábor je lepší jet s nějakým kamarádem nebo kamarádkou, či se sourozencem.
chlapec ve vodě

·         Soustředění

Dělá- li dítě nějaký sport, většinou na týden v létě někam vyjede se svým klubem.

·         Střídat se s kamarádkami

Miniškolka, která se přesouvá po týdnu od kamarádky ke kamarádce. Vzájemně si pomůžete a děti mají společnost jiných dětí.

·         Vzít dítě do práce nebo pracovat z domu

Pro někoho také možnost, spíše ale krátkodobá nebo výjimečná.

250x250-2-1474093619.jpg


Kam s dětmi o prázdninách
Ohodnoťte příspěvek
Ovoce ve skleni
</div>

<div class=