Menu

Kdo jim půjčí?

17.9.2019 - Finance

Jsou lidé, kteří už jsou v natolik zoufalé finanční situaci, že jim nic jiného, než žádat o půjčku nezbývá. Ovšem potíž je v tom, že právě těm nejzoufalejším (ovšem pochopitelně nejen těm nejzoufalejším) žádná banka nepůjčí ani korunu. To víte – tihle lidé mají přece nízké příjmy a nejednou i dluhy, s nimiž se občas dostali i do registru dlužníků, a půjčení takovým představuje podle bank značné riziko, že už se s půjčenými penězi nikdy neshledají.

zlato

Takže co si mají oni lidé v nezáviděníhodné situaci počít? Když sami se svými penězi nevyjdou a v bankách pochopení nenaleznou?
Ti vlastně pořád ještě nemusí zoufat. Na výběr pochopitelně zrovna nemají, ale řešení tu stále ještě je. Jmenuje se nebankovní hypotéky a je určeno mimo kohokoliv jiného i pro ty, kdo mají hluboko do kapsy a kdo nepůsobí právě nejdůvěryhodnějším dojmem.
O takovouto finanční výpomoc v nouzi si může zažádat každý. I ten, kdo má nevelké příjmy a hluboko do kapsy, i ten, kdo má třeba nějaký ten záznam v registru dlužníků nebo exekuci na krku. To samozřejmě ale za splnění alespoň toho minima, jež se tu požaduje. A tím jsou:

  1. dovršení alespoň osmnácti let věku
  2. vlastnictví nemovitosti, již by bylo možno dát do zástavy
  3. známost s někým, kdo je ochoten se za žadatele zaručit nemovitostí svou, nemůže-li tak onen žadatel o půjčku učinit sám
  4. schopnost půjčené peníze řádně splácet

mince
Jsou-li alespoň tyto předpoklady splněny, může si dotyčný o půjčení peněz požádat. A nejen požádat – také je s největší pravděpodobností dostane. A to za podmínek, jež jsou dohodnuty právě na míru pro něj, tak, aby nepřivedly dlužníka do dalších nesnází.
Takovou půjčku lze domluvit třeba i s třicetiletou splatností a nízkými splátkami stejně jako úroky, což ale na druhou stranu rozhodně neznamená, že by ji dotyčný později nemohl celou splatit i předčasně a bez jakýchkoliv sankcí.
A když pak dotyčný ony peníze má, může je vynaložit na cokoliv, klidně i na umořování starých dluhů, vyvlékání se z exekuční oprátky a podobně. Protože do toho, na co budou ony peníze použity, už se věřitelé nemíchají. Jim stačí, když se jim vše zase v dohodnutém termínu vrátí. Tak, jak tomu má být.