Menu

Malé letní festivaly: za málo peněz hodně muziky

28.4.2023 - Zábava

Festivalová sezona už sice končí, ale mnozí z nás už pomalu uvažují, kam vyrazit příště. Pokud už máte dost obřích akcí, kde hrají pořád jedny a ty samé kapely a člověk si připadá jako v konzervě sardinek, zkuste dát letos přednost menším akcím. Absence velkých hvězd je bohatě vyvážena přátelskou atmosférou, menšími frontami, a často i originálním doprovodným programem. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.
 na rockovém koncertě
1.      Povaleč
Festival, který se koná každoročně v srpnu na zámku Valeč na Karlovarsku, oslavil letos své 12. narozeniny. Mezi milovníky letních akcí je vyhlášený nejen pro svou přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro krásné prostředí a samozřejmě našlapaný hudební program, složený převážně z českých hudebníků. Každý rok se organizátoři snaží sezvat kapely tak, aby si na své přišel opravdu každý. Kromě toho festival nabízí i bohatý doprovodný program, jako jsou přednášky či tvořivé dílny

2.      Creepy Teepee
Už podle názvu je jasné, že tenhle festival se svou podivností nijak netají (angl. creepy = divný, bláznivý). Návštěvníci vyrážejí v červnu do Kutné Hory na nezapomenutelný mix muziky všech možných žánrů, pocházející ze všech koutů světa. Pokud máte rádi atmosféru klubů a vaším snem je se do nového dne protancovat v rytmu elektra a techna, tohle je přesně místo pro vás. Plus, díky umístění ve městě nejspíš nebudete muset spát ve stanu na louce.

festival barev
3.      Banát
Festival Banát je mezi „českými“ festivaly naprostý unikát už tím, že se vůbec nekoná v Čechách. Banát je totiž oblast v Rumunsku, osídlená potomky českých přistěhovalců. Dodnes se zde mluví česky, drží se české tradice, a posledních pár let se tu koná i český festival. Na ten se tradičně jezdí společně vlakem nebo autobusem, kapely se svými fanoušky, a čeká vás nejen nádherná příroda a nezapomenutelná atmosféra rumunského venkova, ale i spousta skvělé muziky a naprosto neformální atmosféra. Tak blízko, jako v Banátu, se ke svým hvězdám nikde jinde nedostanete.


Mighty Sounds
Asi největší z „malých“ festivalů, který si ale pořád uchovává uvolněnou a přátelskou atmosféru, se koná v červenci v Táboře. Co dělá MS festival skvělým, je obrovský rozsah žánrů. Od ska, reggae, přes punk rock až po divadlo, na tomhle festivalu si každý najde to své. Je dost velký na to, aby přitáhl i známější interprety, přitom pořád dost malý na to, abyste se nemuseli bát přijet třeba s dětmi. Navíc je to stále ještě „městský“ festival, a během pobytu můžete využít veškerou vybavenost blízkého Tábora. Jak vidno, organizátoři malých festivalů se opravdu snaží zprostředkovat svým návštěvníkům všechno to, čeho se na velkých festivalech nedostává: osobní přístup, blízkost kapel a bohatý doprovodný program. Takže, uvidíme se za rok pod pódiem.