Menu

Mandle jako malý zázrak

21.6.2020 - Nezařazené

Kdo by neznal mandle? Chutné, voňavé ale hlavně neuvěřitelně zdravé a výživné oříšky, které dodají vašemu tělu přesně to, co potřebuje. Stačí pouze jedna hrst denně a budete se cítit nabití energií, prospějete svému srdci, krevnímu tlaku i mozku. Na co všechno jsou mandle dobré a kde je pořídit za atraktivní cenu? To vše se dočtete se v tomto článku.

pexels-photo-3997459

Mandle pocházejí nejspíše z oblasti střední Asie nebo Afriky. Tyto báječné oříšky znali lidé již ve starém Řecku a jejich konzumaci přikládali nemalé množství důležitých vlastností. Možná také proto jsou mandle opředeny spoustou zajímavých pověstí.

Kromě toho, že mají velký vliv na lidské zdravý jsou navíc velice chutné. Jsou hlavní přísadou oblíbeného marcipánu a z jejich mouky se pečou proslulé makronky.

A co přesně obsahují? Důležité tuky, vlákninu, bílkoviny a samozřejmě sacharidy. Co se týká vitamínů, nalezneme v nich vitamíny B a E. Stopových prvků v nich také není pomálu! Jsou bohaté na zinek, hořčík, vápník, železo, selen a draslík. Mimo jiné jsou zdrojem antioxidantů, které jsou potřebné pro zdravé fungování organismu.

Pouhá hrst denně napomáhá ke zlepšení kvality nehtů, vlasů či kůže. Doporučuje se je také konzumovat pro podporu funkce srdce a cév či zubní skloviny.

pexels-photo-971080

Dalším báječným faktorem je cena. Všechny tyto úžasné vlastnosti získáte za opravdu příjemnou částku. Pod výše zmíněným odkazem naleznete internetový obchod, ve kterém najdete kvalitní přírodní produkty, a ještě mnohem více . Nechte se hýčkat sílou přírody a dopřejte si každý den prospěšné bio potraviny.

Zařaďte mandle do svého každodenního jídelníčku a sami brzy poznáte, jak skvěle se díky nim cítíte. Kromě klasických oříšků se na trhu nachází spousta dalších produktů, jako je například olej či mouka, která je velice oblíbenou alternativou mouky pšeničné.