Menu

Masáž pro vaše miminko

28.4.2023 - Děti

Kdo by neměl rád masáže. Příjemné doteky, které uvolní celé tělo, ale také psychické napětí, v nás probouzejí příjemné pocity. Masáže ale zrovna tak milují miminka. Zdá se vám to divné, že tak maličké stvoření potřebuje masáž?  Ano, je to tak. Masáže jsou nejen prostředníkem vzájemného poznávání a porozumění vás a vašeho miminka, ale také hlubokého citového prožitku. Navíc skvěle stimulují tělesný i duševní vývoj dítěte.

děťátko

Nejde o speciální techniky
Masáž miminek není složitá, a určitě v ní nehledejte žádné speciální techniky, ale především láskyplné doteky, které si bude užívat nejen vaše miminko, ale i vy sami. Doteky jsou totiž přesně to, co vaše dítě potřebuje. Skvěle mu prospívají po psychické, fyzické, ale i zdravotní stránce. Dotekem svému dítěti předáváte láskyplné a citlivé emoce. Navíc masáž děťátko zklidní. Takže pokud si z masírování uděláte jakýsi rituál, budete vzájemně obohaceny.

miminko

Kdy s masáží začít?
Miminko můžete začít masírovat už od prvního dne jeho narození. Ze všech smyslů se u dětí nejprve rozvíjí hmat, proto jsou hmatové podněty nezbytné pro jejich zdravý vývoj. Vždy si ve svém denním programu najděte klidnou chvilku. Sami poznáte, kdy se vašemu děťátku masírování líbí, a kdy ne. Pokud uvidíte, že je dítě mrzuté, nebo není na masáž připravené, raději to ještě na chvilku odložte. Z masáží si vytvořte určitý stereotyp a opakujte ho vždy každý den ve stejnou dobu. Uvidíte, že si tento rituál oblíbíte vy i vaše miminko.

mimino

Jak masírovat?
Masírovat byste měli pevnějším, ale ne příliš silným stiskem polštářků prstů. Doteky by neměly být velmi jemné, aby miminko spíše nelechtaly. Pokud při masáži plně vnímáte své dítko, a to se usmívá, masírujete správně. Sami budete vnímat, jak dítě reaguje na vaše doteky i úroveň napětí svalů. Dotek napětí zmírňuje a tím uvolňuje dráhy v těle pro proudění energie, což je důležité pro zdravé tělo i ducha.