Menu

Nákup chytrých hodinek

28.4.2023 - Elektro

Vzhled především
Chytré hodinky jsou stále brány jako součást vizáže člověka. Fungují tedy jako obyčejné hodinky a tedy jako módní doplněk. I přes to, že jejich funkční přístup pomáhají uživatelům v životě, tak lidé stále volí více vzhledovou variantu chytrých hodinek. Dřívější modely chytrých hodinek byly nevkusné a hranaté, to se změnilo s novým příchodem modelu s kulatým designem a hodinky začaly připomínat luxusnější analogové hodinky. Tyto kulaté modely s kovovou konstrukcí často patří na trhu mezi dražší produkty.
smart hodinky
Kvalita displeje
Stejně jako u chytrých mobilních telefonů, tvoří displej hlavní uživatelskou část chytrých hodinek. Jeho kvalita je tedy hlavním faktorem při výběru modelu hodinek. Nesmírně důležitá při výběru vhodného displeje je čitelnost na slunci, na rozdíl od mobilních telefonů, kde hledíme především na vysoké rozlišení a kvalita barev. U velmi levných mobilů se často děje, že uživatelé v létě vyjdou ven na slunce a nevidí nic víc než jen černý displej, čitelnost je poté nulová. IPS displej je dnes nejrozšířenějším displejem u chytrých hodinek. Dražší modely používají i OLED, který umí velmi dobře zlepšit čitelnost displeje na slunci. Čitelnost hodinek si vždy vyzkoušejte naživo před koupí produktu.
potřeby k psaní
Výdrž baterie
Dnešní chytré hodinky je potřeba nabíjet i denně. Průměrná výdrž se pohybuje v rozmezí 1 až 5 dnů, což není moc velká výdrž baterie, když se jedná o hodinky. Mnoho uživatelů si vybírá nové chytré hodinky podle tohoto parametru výdrže a často může rozhodnout nad jeho rozhodnutím tento faktor. Často si lidé myslí, že čím dražší chytré hodinky jsou, tím větší je jeho výdrž na jedno nabití, opak je ale pravdou. U levnějších modelů dochází k výraznějšímu zlepšení baterie a jeho výdrže až o 5 dnů, což je celkem velká výdrž. Některé modely dokonce už využívají bezdrátové nabíjení, což může být velice užitečné.