Menu

Navštivte Itálii, zemi plnou kontrastů

21.6.2018 - Zábava

Itálie je doslova životní styl , který si musíte užít plnými doušky. Vinná réva, pole plná levandule nebo výjimečná kuchyně…to je jen malý výčet požitků, které na vás budou čekat. Pojďme se společně podívat na nejzajímavější důvody, proč vás tato země nenechá chladnými.
pamaátky Itálie.jpg

1. Kontrast na každém kroku
Itálie je zkrátka zemí plná kontrastů, které vás budou překvapovat od začátku návštěvy až do konce. Vždy tu najdete něco, co vás mile překvapí a možná právě proto se sem budete rádi vracet. Jelikož se vám tato země nikdy neokouká. Je to země všech čtyř ročních období a pro každého v jakémkoliv věku. V krajině se snoubí vysoké masivy s písečnými plážemi, ve městech zase rušné bulváry s odlehlými uličkami, ve kterých sotva potkáte živou duši. Vedle honosných vil zde kontrastují chudinské čtvrti, kde život jako by se mávnutím kouzelného proutku zastavil.
2. Pro milovníky historie
Itálie je bezesporu truhlou historických památek, s tímto rčením se ztotožní každý. Právě Itálie je kolébkou evropské civilizace a panovníci z dob minulých se velice činili, aby zde zanechali svůj odkaz. Stačí si jen vzpomenout na historické Pompeje, které by byl hřích nenavštívit.
V historickém centru se to památkami jenom hemží. Hledat mezi desítkami ty nejzajímavější je téměř nemožné. Na poznání všech památek, které Itálie nabízí, Vám rozhodně jedna dovolená stačit nebude. Navíc archeologické práce se zde vůbec nezastaví a tak se počet památek zvětšuje téměř geometrickou řadou.
městečko nad mořem.jpg
3. Průzračné moře a pískové pláže
Věděli jste, že Itálie má nejdelší mořské pobřeží v Evropě? Měří téměř 8 000 kilometrů a omývá hned několik moří – Jaderské, Jónské, Ligurské, Středozemní a Tyrhénské. Najdete zde dlouhé pískové pláže i skalnaté zátoky. Pokud vás neláká pouze pevnina, můžete vyrazit z některého z přístavů na romantickou plavbu nebo se naučit potápět.