Menu

Navštivte Lednicko-Valtický areál

8.9.2019 - Business

Jako nejrozsáhlejší komponovaná krajina v Evropě (283,09 km2) bylo území Lednicko-Valtického areálu zapsáno v roce 1996 do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pojmem komponovaná krajina rozumíme oblast, kde se kombinuje dílo přírody a dílo člověka. Naleznete zde unikátní díla historického charakteru i rozmanitou překrásnou přírodu upravenou člověkem s jejími místními zajímavostmi. Vše je propojeno v dokonalý celek. Území se rozprostírá mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví.

zámek Valtice

Hlavním skvostem je novogotický zámek Lednice s rozsáhlým parkem okolo 200 ha, ve kterém najdete např. čínský pavilon, palmový skleník, římský akvadukt či benátskou kašnu. Navštívit lze některé další romantické stavby např. Janův hrad, který byl postaven jako napodobenina zříceniny (což byla dobová móda). Dále Minaret s výškou neuvěřitelných 60 metrů či Lovecký zámečeknedaleko Janova hradu, krásný Apollonův chrám a mnoho dalších staveb, nazývajících se salety. Jsou to drobné stavby na zahradě či v parku a v Lednicko-Valtickém areálu jich naleznete hned 20.

zámek Lednice

Součástí areálu jsou Valtice s barokním zámkem s kaplí a kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Zámecký sklep je nejstarším sklepem ve Valticích a seznámíte se zde s historií i současností místního vinařství. Za prohlídku stojí i místní Bylinková zahrada, Kolonáda na Reistně či Dianin chrám.
Stihnout navštívit a skutečně vychutnat všechny krásy tohoto území vám umožní pouze delší pobyt. Luxusní ubytování v oblasti Lednice Valtice vám nabízí ubytování lednice valtice lednice.galant.cz vybudovaný v zámeckém stylu poskytující moderní komfort. Má kapacitu 50 pokojů ve 3 kategoriích, dohromady 105 lůžek. Výhodou je jeho strategická poloha ve vzdálenosti 100 metrů od zámku Lednice. Po náročném dni vyplněném putováním za krásami této oblasti budete relaxovat v privátním wellness se saunou a vířivkou nebo si můžete užít některou z nabízených masáží. Samozřejmostí je výborná kuchyně, vinný sklípek a vlastní pivovar. Skvělá zpráva pro majitele domácího mazlíčka – není problém se ubytovat i s ním.

Čtyřhvězdičkový Hotel Galant Lednice je zárukou, že prožijete opravdu nezapomenutelné dny v srdci unikátního Lednicko-Valtického areálu.