Menu

Příprava venkovní oslavy

8.1.2019 - Zábava

A co že se má vlastně dít? No, přeci velká venkovní oslava. Ať už je na zaměřená na oslavu narozenin, firemní grilování s cílem teambuldingu, svatba, jiná rodinná důležitá příležitost či méně veselá událost, kterou je pohřební hostina. Při takové, ať už rodinné nebo podnikové akci musí vše probíhat hladce a bez sebemenších komplikací.
Jsme-li zvoleni hlavním organizátorem takové akce, máme mnoho starostí a zařizování. Musíme zkrátka myslet na vše. Jak tedy postupovat při přípravě?
špízy na grilu
Jako první krok potřebujeme vědět, kdy se tato událost bude konat a k jaké příležitosti se má tato akce uskutečnit. Musíme si také ověřit, pro kolik osob se bude oslava konat a jaký styl je vhodný, či požadovaný.
Druhým krokem je zjistit, zda je požadováno nějaké určité místo a v opačném případě musíme vybrat a zajistit pronájem prostor.
Logicky třetím krokem je zajištění dostatek slaného i sladkého pohoštění, dostatečné množství alkoholických i nealkoholických nápojů, dostatek skleniček, talířů, příborů a jiného potřebného nádobí. Vhodné je myslet i na ubrousky na stole.
nalévání šampusu
Čtvrtým krokem, s vysokou důležitostí je pro každou povedenou oslavu zajistit dostatek stolů a židlí k sezení ve vhodném množství, protože příliš mnoho i velmi málo míst k sezení nepůsobí dobře na hosty a vrhá špatné světlo na pořadatele.
Pátý krok představuje zajištění programu či zábavy, jako je klaun pro dětské oslavy, živá či reprodukovaná hudba, různé zábavné úkoly nebo soutěže a jejich zajištění.
Šestým krokem je podstatné, postarat se o tematické dekorace v dané barvě, či k sobě ladící barevně k dané události. Mezi tyto dekorace patří různé konfety, lampiony, balonky, stolní dekorace, ubrusy a ubrousky a mnoho dalšího dle nápaditosti pořadatele.
přípitek u moře
Přehráváme si tedy v hlavě, nebo odškrtáváme ze seznamu, co je již zařízené, ale stále máme dojem, že něco chybí. Ano, je to pravda. Zapomněli jsme na jednu důležitou věc, kterou nemůžeme sami změnit, přes to se dá úspěšně řešit a připravit se na ní. Každá venkovní by měla být pro případ špatného počasí zajištěna i stanem poskytujícím stín a ochranu před deštěm.