Menu

Proč mají i instalatéři pohotovost?

15.5.2021 - Business

Jednou z nejnepříjemnějších věcí, které se mohou v domě stát, je prasknutí vodovodního nebo odpadního potrubí. Zde může poměrně rychle vzniknout velká škoda, a tak je nutné ihned vypnout přívod vody.

To je však jen velmi dočasné řešení. Samozřejmě je nutné závadu co nejdříve opravit. A to nemusí být jednoduché. Proto je ve většině případů nutné zavolat odborníka.

instalater2

Zde je však problém: tyto poruchy se obvykle stanou večer či během víkendu. A v tuto dobu rozhodně není snadné instalatéra sehnat. Nezbývá tedy, než vydržet pár dní bez vody a používat například balenou, což však rozhodně není nejlepší řešení.

Avšak to nemusí nutně být jediná možnost. Jen málokdo ví, že mají i instalatéři pohotovost, právě pro takovéto případy. Jistě, může se to zdát zvláštní, a mnozí lidé přemýšlejí, zda je to opravdu nezbytné. Přeci jen, tuto službu tak často nevyužijeme. Nebo ano?

Je nutné si uvědomit, jak vážné mohou tyto problémy být. A mnohdy se nejedná pouze o jeden byt, ale problém může být v celé ulici, například prasklým potrubím. A to je potřeba co nejrychleji vyřešit, bez ohledu na to, jaká denní doba je, či zda je víkend nebo státní svátek.

instalater3

Samozřejmě je důvod, proč se tyto problémy obvykle objevují právě v tuto nejméně vhodnou dobu. Na vině nejsou ani tak slavné Murphyho zákony, jako spíše fakt, že právě v tuto dobu jsou vodovodní i odpadní potrubí nejvíce zatěžována.

Stačí si jen uvědomit, že během dne, kdy nejsme doma, vodu nepoužíváme, ani nesplachujeme toaletu. Avšak večer či během víkendů nebo svátků je situace poněkud jiná. Právě tehdy nastává doba největší zátěže, a je tedy nejpravděpodobnější, že se případný problém projeví právě tehdy.

Příliš tomu zabránit samozřejmě nejde, avšak to neznamená, že to nevyžaduje okamžitou opravu. A právě z tohoto důvodu existuje instalatérská pohotovost. Jistě, sice si za ni připlatíme, ale nebudeme muset být několik dní bez vody. A to se rozhodně vyplatí.