Menu

Rozsviťte si kdekoliv!

13.9.2019 - Business

Jestliže sedíte doma na sedačce, není nic jednoduššího, než se zvednout, jít k vypínači a rozsvítit si světlo, nebo zapnout počítač. Nicméně vždy to nemusí být tak jednoduché. Můžeme se dostat do chvíle, kdy nám nějakou dobu v domácnosti elektrický proud fungovat nebude. Pokud se chystáte dělat nějakou větší akci na místě, kde není elektřina, máte také problém. V těchto případech začne každý rychle přemýšlet, kde proud vzít nebo jej vyrobit. První možnost je jít k sousedovi a poprosit jej o natažení prodlužovacího kabelu. Nicméně soused jistě nebude nadšený a ještě riskujete, že vám kabel někdo odpojí nebo jinak poškodí. Ve zkratce – nejedná se o vhodnou a bezpečnou variantu.

IMG_20180905_122030

Nejlepší řešení takového problému je obstarat si elektrocentrálu. Jedná se o přístroj, který je určený k tvorbě elektrické energie. Tyto přístroje mohou mít různý výkon. Ty nejslabší pomůžou, jestliže chceme pustit obyčejné rádio, zatím co ty nejsilnější dokážou utáhnout i několik silných strojů (nebo celou domácnost) i několik dní. Existují ve dvou základních variantách – stabilní a mobilní. Jak již název sám napovídá, stabilní jsou určeny k výrobě energie na jednom místě, zatím co mobilní, nejsou zabudovány do země a je možné je kdykoliv a kamkoliv přemisťovat.

mapa-cesko-VALEON

Jestliže máte kamaráda, který vlastní centrálu, máte vyhráno. Jistě vám ji půjčí buď zadarmo, nebo za přijatelnou cenu. Nicméně většina z nás takové štěstí nemá a musí problém řešit zcela jinak. Koupě takového přístroje přitom není levná záležitost. Cena se může vyšplhat až k několika desítkám tisíc korun, což může zahýbat nejedním rodinným rozpočtem. Naštěstí v dnešní době existuje i mnoho firem, které umožňují pronájem elektrocentrály. Jedná se o specializované společnosti, které zajistí, že elektrický proud již nebude chybět na žádném večírku ani domácnosti.