Menu

Slavní čeští sportovci

16.10.2020 - Sport

Atletika
Velmi úspěšným odvětvím je zejména atletika, tady máme hned několik světově známých reprezentantů úspěšných ve světových soutěžích. Jednou z nejúspěšnějších je oštěpařka Barbora Špotáková, která získala medaile hned na třech olympijských hrách, a to zlatou v Pekingu v roce 2008, zlatou v Londýně v roce 2012 a bronzovou v Riu de Janeiru v roce 2016.
běží přes překážky
Kromě toho získala také několik titulů na Mistrovství světa, Evropy či vítězství v Diamantové lize. Další úspěšnou atletkou je Zuzana Hejnová. Její disciplínou je trať 400 metrů překážek. Zuzana získala bronzovou medaily na Letních olympijských hrách v Londýně. Spoustu medailí získala také na Mistrovství světa, Evropy i České republiky a to už v kategorii juniorů. Dalším úspěšným reprezentantem je Pavel Maslák, který závodí v běhu na 400 metrů. Je dvojnásobným halovým mistrem a zlatou medaili má i z Mistrovství Evropy.

Tenis
Co se týče letních sportů, jsou také velmi úspěšní čeští tenisté. Petra Kvitová již dvakrát vyhrála Wimbledon  a získala bronz na olympijských hrách v Riu. Dalšími úspěšnými hráčkami jsou také Lucie Šafářová, Karolína Plíšková, Lucie Hradecká či Barbora Strýcová. Všechny tyto tenistky si vedou velmi dobře a získaly již několik světových ocenění a už třikrát za sebou vyhrály tenisový turnaj Fed cup. Úspěšné hráče máme i mezi muži. Tady jsou neúspěšnější Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, kteří vyhráli turnaj Davis Cup.
objetí hokejistů
Hokej
Také co se týče zimních sportů, nemáme o úspěšné sportovce nouzi. Velmi úspěšní jsou zejména hokejoví reprezentanti jako Tomáš Plekanec, Jakub Voráček, David Pastrňák, Roman Červenka, Michal Jordán, Lukáš Kašpar či legendy jako Dominik Hašek nebo Jaromír Jágr. Většina z nich hraje v NHL a má za sebou úspěchy z mistrovství světa.

Lyžování a snowboarding
Úspěšní jsme ale i v lyžování a snowboardingu. Například Ester Ledecká, dcera slavného Janka Ledeckého, je velmi úspěšná ve snowboardingu, několikrát vyhrála mistrovství světa. Slávu si zaslouží i biatlonistka Gabriela Koukalová, běžkaři Lukáš Bauer, Eva Vrabcová Nývltová či legendární Kateřina Neumannová a v neposlední řadě také reprezentantka v alpském lyžování Šárka Strachová.