Menu

Taneční podložky: zábava pro děti i dospělé

28.4.2023 - Zábava

Co to je?

Taneční podložky jsou zábavným způsobem, jak spojit hru na počítači a pohyb. Základem je látková podložka, na které jsou umístěné šipky a dotykové sensory. Tato podložka se připojí k počítači, a na počítač se nainstaluje ovládání podložky. Skrze toto ovládání se pak dostanete na seznam písniček, vyberete si svou oblíbenou, a můžete začít. Na obrazovce počítače se vám budou zobrazovat šipky, a vaším úkolem je stoupnout na příslušnou šipku na podložce. Za každý správný krok pak dostáváte body, a můžete soutěžit buď sami proti sobě, nebo proti svým přátelům. Tempo songů i obtížnost kreací se dá nastavit, takže si na své přijdou jak taneční analfabeti, tak lvi salonů. Navíc většina podložek umožňuje stáhnout si z internetu poslední hity, takže můžete krásně potrénovat na příští koncert vašeho oblíbence.
tancování na party 

Výhody taneční podložky

Kromě toho, že je to skvělá zábava pro každého, je to také o super způsob, jak si vylepšit fyzičku a zhubnout. Tanec je aerobní cvičení, při kterém se převážně spalují tuky, a navíc vám vytvaruje dlouhé, vláčné svaly. A i když se taneční podložka nezdá jako náročné cvičení, tak po hodině poskakování sem a tam budete mít stejný pocit, jako kdybyste hodinu jeli na kole či běhali. Příjemným bonusem je také to, že si vylepšíte pohybovou koordinaci. Nejen, že budete pružnější a ohebnější, ale vaše pohyby získají na lehkosti. Při tanci na podložce si navíc vylepšíte i koordinaci mezi očima a končetinami, což se vám bude hodit při sportu i v běžném životě.              
 tanec hip hopu

Kupujeme podložku

Taneční podložky dnes stojí od pár stokorun do několika tisíců, v závislosti na jejich funkcích. Ty nejjednodušší se přes USB zapojí do počítače, a jde jen o jednoduché kusy látky se senzory dotyku. Naopak ty pokročilejší se připojí například na herní konzoli a kromě senzorů dotyku dokáží blikat nebo vydávat zvuky při úspěšném kroku. Záleží tedy jen na vás, kolik jste do této hračky ochotni investovat. Při nákupu se pak kromě ceny zaměřte také na maximální nosnost podložky, zejména pokud na ní budou tancovat i dospělí, a na to, aby ovládací program byl kompatibilní s vaším počítačem. 
 
Tancování na podložce má ale také jedno velké riziko! Zábava je silně návyková, a hrozí, že brzy budete muset každému členu domácnosti, včetně psa a kočky, koupit jeho vlastní taneční podložku. Na příští rodinné oslavě ale budete kralovat