Menu

Vlastní počítačová sestava

28.4.2023 - Elektro

Stavba vlastního počítače z různých komponentů se stává více a více populárnější a častější. Výhodou této věci je to, že si můžete sestavit počítač přesně tak, jako potřebujete. Tímto způsobem využijete své finanční zdroje mnohem lépe a počítač bude mnohem výkonnější, než nějaký jiný za stejnou cenu. Budete mít kdykoliv možnost si počítač upravit a jakkoliv změnit a svými komponenty ho směřovat do různých směrů. Možných konfigurací je nespočet a v tomto článku se vám pokusím ukázat některé z nich.
základní desky
Kancelářský počítač
Na kancelářské práce a jednoduché práce s dokumenty stačí v dnešní době kdejaký levný procesor. Cílem této sestavy je dosáhnout slušného výkonu za co nejlepší cenu, jelikož obvykle tyto počítače kupujeme po více kusech do celé firmy. Tomuto počítači stačí pouze výkon pro rozběhnutí kancelářských aplikací a práci s internetem. Nejlepším základem této sestavy je obyčejný procesor Intel Pentium. Od základní desky potřebujeme digitální výstup z integrované grafické karty, jelikož monitory s analogovým vstupem se již dnes vůbec nepoužívají. Nejlepší je poté vybavit počítač USB 3.0 porty, které svou rychlostí urychlí práci s počítačem. Pro kancelářské práce bohatě postačí 4 GB operační paměti. Velmi důležitým bodem je zvolit dostatečně rychlý SSD Disk, který podstatně zvýší rychlost přenosu dat v počítači. Dalším drahým komponentem vašeho počítače je bez pochyb operační systém, který se může vyšplhat až na 2500 korun. Ke svižnější práci se vám budou hodit alespoň dva Full HD monitory. Komponenty můžeme umístit do menší skříně, která může být umístěná pod stolem naležato a zabírat tak méně místa v kanceláři.
sezení u klávesnice
Sestavení vlastní konfigurace počítače dnes není vůbec žádný problém. Mnoho stránek a obchodníků nabízí již hotové sestavy, nebo si na jejich stránkách můžete sestavu vytvořit sami a oni vám ji poté složí, otestují a předají.