Menu

Vybavit místnost vinylem není složité

9.11.2019 - Výrobky

Když přijde na řadu rekonstrukce domácnosti, musíte uvažovat mnoho výdajů. Jedním z nich jsou i nové podlahy, které je třeba volit vhodně a uváženě. Pokud nemáte s touto záležitosti zkušenosti, určitě si hledáte i to, kolik jaká podlaha bude stát. Velmi oblíbená je například ta vinylová, která nabízí mnoho výhod. Vinylová podlaha cena za m2 pak může v někom vzbudit radost, v někom naopak smutek. Ať už jste na tom jakkoli, je třeba znát výhody a nevýhody, které se s touto krytinou spojují.

dřevěná podlaha v kruhové místnosti

Je o co stát, nebo byste se měli podívat jinam?

Na výběr máte skutečně mnoho. Můžete zvolit parkety, plovoucí variantu nebo právě vinyl. Bude-li vaším cílem právě poslední zmíněný, očekávejte výhody, jako jsou tyto:

Vydrží vysokou zátěž

Snáší dobře i vlhkost

Vyrábí se v obrovském množství dekorů

Na došlap je tišší

Co se týče nevýhod, musíte počítat s tím, že u této krytiny není možné dosáhnout příznivých hodnot izolace. Kromě toho některé levnější varianty trpí také rozměrovou nestálostí, kdy je velmi jednoduché, aby mezi dvěma deskami vznikla nějaká mezera.
stará prkenná podlaha

Jaké ceny můžete očekávat?

Pokud budete nakupovat ve standardním obchodě, můžete počítat s částkami, které začínají na hranici cca 350 Kč, končit budou u cca 800 Kč. Nejsou to příliš převratné částky, ale je třeba s tím počítat, pokud se rozhodnete investovat do rekonstrukce celé místnosti nebo dokonce většího počtu místností. Při rekonstrukci celého bytu by se mohla pokládka podlahy prodražit, protože kromě materiálu musíte myslet i na další výdaje, jako je samotná pokládka. K tomu přičtěte například různé hmoty, případně nástroje, které jsou k pokládce nezbytné. Možná nebude od věci využít možnost odborné pokládky, která vás ušetří o všechny starosti. Je to však opět výdaj navíc, přičemž se však zbavíte výdajů za příslušenství, které je třeba dokoupit při pokládce.