Menu

Vyberte si to pravé schodiště pro váš interiér!

27.8.2019 - Dům a byt

Stavba domu anebo jeho kompletní rekonstrukce je vždy velkou výzvou. A rozhodně nejde jen o to, jaká stavební řešení budou pro vás nejvhodnější a cenově přijatelná. Vždy byste měli volit konečné řešení také s ohledem na celkový dojem, který chcete ve svém interiéru získat. Záleží na tom, zda dáváte přednost tradičním anebo moderním materiálům, zda má být výsledek v souladu s moderními trendy anebo se chcete vrátit ke kořenům a preferujete starobylý vzhled. Co člověk, to přání, a jen vy sami nejlépe víte, o jaký výsledek stojíte. Tím spíše se vyplatí, myslet na něj včas, abyste stavební řešení interiéru mohli těmto požadavkům přizpůsobit. Některé věci už totiž později nezměníte, anebo je budete měnit s velkou námahou a s velkým finančním vydáním.
schodiště – spirála
To platí i v případě schodiště. Pakliže musíte ve svém bydlení překonat nějaký větší výškový rozdíl dvou či více podlaží, pak se bez něj rozhodně neobejdete.
A i v tomto případě máte z čeho vybírat. Záleží na tom, z jakého materiálu budou jednotlivé stupně a zábradlí vyvedeny, a ještě více je důležité, zda si zvolíte schodiště http://www.schodiste-sladek.cz/ samonosné, kombinované, anebo jiné.
Samonosná schodištějsou v současných interiérech velice oblíbená. Jejich velkou výhodou je, že interiér nezatěžují žádnou velkou hmotou, zabírají jen nezbytné minimum místa a při správné volbě materiálů mohou být takřka neviditelná. To je dáno tím, že nevyžadují žádnou podpěrnou konstrukci, takže se dokonale přizpůsobí prostoru, pro který jsou určena.
nohy na schodech, černé tenisky
A ze stejných důvodů jsou ideální pro interiéry, ve kterých chcete docílit dojmu velkého vzdušného prostoru, který není zbytečně zatížený věcmi. Proto jsou v současnosti tak oblíbená, protože jdou ruku v ruce s aktuálními trendy v bydlení.
Navíc máte z čeho vybírat – jednotlivé stupně mohou být zhotoveny z celé řady materiálů, jako je tvrdé dřevo, sklo, plech, mramor, anebo umělý kámen.