Menu

Vybíráme novou šatní skříň

28.4.2023 - Výrobky

Při výběru šatní skříně není úplně nejdůležitější, aby se vzhledově hodila do naší ložnice, anebo šatny. Je však také třeba vybírat šatní skříň podle toho, jaké prostorové možnosti se nám nabízejí. Šatní skříň můžeme v domácnosti umístit dvěma možnými způsoby.
Ø  Pokud patříte mezi ty šťastnější a máte velmi prostorný byt, můžete si dovolit vlastní místnost pro šatnu.
Ø  Anebo patříte mezi ty méně šťastné, a v tom případě budete potřebovat umístit šatní skříň do některého z pokojů vaší domácnosti, kterou bývá nejčastěji ložnice.

dámský šatník
Důležitý je vnitřek šatní skříně

Základním a nejdůležitějším vybavením každé šatní skříně je její vnitřní zařízení. To znamená využitelný prostor k uložení všech vašich věcí, podle vašich individuálních potřeb.
Ø  Každá šatní skříň by měla obsahovat správné uspořádání, které je vhodné a účelné. Je proto žádoucí, aby skříň obsahovala několik zásuvek, kam by bylo možné umístit drobné kusy vašeho oblečení, jako je například spodní prádlo, anebo ponožky.
oblečení v interiéru
Ø  Šatní skříň by měla mít ideálně vnitřek uspořádaný tak, aby veškeré věci, které používáte nejčastěji, byly dobře dostupné a při ruce. To znamená, že by zásuvky ve skříni neměly být výše než sto dvacet centimetrů nad zemí a skříň by měla být hluboká od padesáti do sedmdesáti centimetrů.
Ø  Šatní skříň může obsahovat i dalšími doplňky, jako jsou například rozličné organizátory oblečení. Tyto organizátory mohou být jak závěsné, tak i obyčejné rozkládací. Mohou vám tak pomoci udržovat ve skříni pořádek. Vhodným doplňkem do šatní skříně je také zrcadlo.

složené ručníky
Posuvné dveře šatní skříně

Protože bývá většinou šatní skříň umístěna v ložnici a ložnice je právě menší místnost v domácnostech, je velice vhodné řešit prostor, který skříň zabírá. Současné šatní skříně se z tohoto důvodu vyrábějí s posuvnými dveřmi, anebo jsou opatřeny posuvnými dvířky. Tyto šatní skříně s posuvnými dveřmi jsou ideálním řešením pro ty, kteří při zařizování ložnice hledají co největší prostor.