Menu

Vybíráme židli k jídelnímu stolu

5.8.2019 - Výrobky

Vybrat si vhodnou jídelní židli ale vůbec nemusí být jednoduché, jak se na první pohled může zdát. On to totiž může být pěkně tvrdý oříšek a vůbec není špatné si židli před zakoupením ozkoušet, jak se na ní bude sedět. Navíc musíme také uvažovat, který materiál bude ten nejvhodnější do našich domovů. Klasikou zůstávají dřevěné jídelní židle, které nikdy neomrzí svým vzhledem ani provedením. Někdy jsou jejich součástí vypolstrované sedací i opěrné plochy. To má přirozeně velkou výhodu. Namáhaná sedací místa nebudou tolik zatěžována a nemohou nastat nepříjemné otlaky nebo i bolesti. Rovněž je důležitá její konstrukce a tu například masivní dřevo skvěle zajistí a to s úplným přehledem.
hnědé jídelní židle s polstrováním

Stravování má svá pravidla

O některých návycích se mluví celkem běžně, jen o tom, jak bychom měli správně stolovat, se moc zmínek neslyší. Přesto jedno ze základních pravidel by mělo být. Stolovat bychom měli ve vzpřímené poloze, aby dutina břišní byla dostatečně prokrvená. Je to v podstatě velmi jednoduchá teorie, jelikož jedině tak mohou vnitřní orgány dobře pracovat. Přijmou snadno potravu, zpracují ji a my konec konců nebudeme mít problémy se samotným trávením. A to velmi úzce souvisí s výběrem jídelní židle. Ta by měla být pohodlná a pokud možno i ergonomicky řešená, aby držela dobře páteř ve správné poloze. Také sedák by měl být pouze ve vodorovné poloze nebo mít mírný náklon, ovšem dozadu. Některé židle jej mají dopředu, ale to nutí přímo k vypadávání a snižuje se tak pohodlné sezení.
kožené široké židle

Různé styly bydlení

Naštěstí jsme lidé odlišní a tak máme i jiné pohledy na zařizování a bydlení. Každý má jiný styl a tomu by měl nábytek zcela odpovídat. A i když jsou například plastové modely židlí zajímavé a lehké, dřevěné mají úplně jiné kouzlo osobnosti. Jsou teplé, příjemné a také budou mít navrch v jídelnách, kde vládne styl vintage, rustikální nebo provensálský interiér. Přirozeně si můžeme vybírat z čistě přírodního vzhledu nebo potom i v provedení jiné barevné kombinace. Některé oplývají vyřezávanými prvky nebo i kombinací dřeva a kovu. Možností je poměrně dostatek a tak si rozhodně může vybrat úplně každý, to co mu bude nejvíce vyhovovat.