Menu

Kam vyrazit o víkendech s dětmi

24.8.2021 - Zábava
Kam vyrazit o víkendech s dětmi

·         Pokud chcete prakticky během jednoho dne procestovat téměř celý svět, vyrazte do budovy Národního divadla. Je zde přírodovědecká expozice Noemova archa. Představuje nejzajímavější a nejpůsobivější zvířata z celého světa. Dozvíte se, kam vyrazit za lemury nebo kde leží Galapágy. Živočichové žijící v Severní Africe nebo velikáni světových moří. Veškeré prohlídky jsou komentované. Zábava, kterou jen tak nikde neuvidíte a pro děti to pravé.

kufr

Hrad Šípkové Růženky
·         Hrad najdeme v Grabštejně v Libereckém kraji. Na jeho území se stýkají hranice tří států, Česka, Německa a Polska. Nedávno jej potkal osud Šípkové Růženky a téměř celý zarostl křovinami. Díky tvrdé práci restaurátorů a jejich píli se dostal do původní podoby. Po rekonstrukci je opět k vidění v celé své kráse a je opravdu na co se zajet podívat.

dívka

Historické jarmarky
·         Na návštěvníky kromě stánků s tradičními výrobky a dobrotami čekají ukázky starobylých řemesel, které si můžou Vaše ratolesti i vyzkoušet. Dospělí můžou ochutnat místní piva, vína nebo medoviny. Pro děti bývají připravená loutková divadla a tvořivé dílničky, kde si vyzkoušejí svoji zručnost. Neváhejte a zajeďte si užít historický den s Vašimi dětmi, každý si najde to své.

chýše

Keltské skanzeny
·         Největší Keltský skanzen naleznete v Nasavrkách v Pardubickém kraji nedaleko od Chrudimi. Seznamují zde návštěvníky s keltskou civilizací, jejich životem a kulturou, s tradicemi, jak vypadala keltská sídla. Můžete si projít naučnou Keltskou stezku Železnými horami. Za branou skanzenu je vesnice, kterou tvoří 6 dvorů a téměř 30 budov. Každý dvůr představuje jiné keltské řemeslo. Určitě je na co se podívat a připomenout si tak dávné doby Keltů.
·         Další Kelty najdeme ve Vousově skanzenu, v Letovicích, kde je Keltská osada Isorno.